czwartek, 6 lipca 2017

''Daniel Craig. Biografia'' - Sarah Marshall


Kiedy zobaczyłam, że można zakupić tę pozycję w Matrasie wiedziałam, że będzie moja. Tak też się stało. Kupiłam ją już kilka miesięcy temu, ale zaplanowałam przeczytać ją w wakacje i tak też się stało. Przy okazji została ona moim kolejnym, zaliczonym bookathonowym wyzwaniem. Jeżeli jesteście zainteresowani tym, co sądzę na jej temat, to zapraszam do dalszej części recenzji.
Bardzo rzadko sięgam po biografie, ale przy tym tytule nie mogłam się oprzeć. Daniel Craig to jeden z moich ulubionych aktorów, dlatego nie mogłam przepuścić okazji zakupienia jego biografii, tym bardziej, że została mi polecona. Jest to książka napisana w bardzo przystępny sposób, czyta się ją szybko i można dowiedzieć się naprawdę wielu ciekawostek. Zostały w niej przedstawione nie tylko fakty z życia aktora, ale także obalone mity oraz plotki, które wzburzyły prasą, a także internetem.
Biografia bardzo dobrze oddaje charakter Daniela Craiga. Przedstawia jego losy od dzieciństwa. Stajemy się więc obserwatorami zarówno jego wzlotów, jak i upadków. Książka wskazuje nie tylko zalety, ale także i wady mężczyzny. Nie próbuje na siłę wtłoczyć czytelnikowi wyidealizowanego spojrzenia na jego postać, dzięki czemu podczas czytania można odnieść wrażenie, że jest realną postacią, kimś, kogo możemy spotkać na ulicy, czy w barze. Na dodatek możemy znaleźć w tej pozycji opis jego kariery zawodowej, wspomnień, odczuć odnośnie ekranizacji, w jakich brał udział. Książka dodatkowo jest bardzo ładnie wydana i wzbogacona ilustracjami z planów zdjęciowych, a także dzieciństwa aktora.
Podsumowując, jest to pozycja, która zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie i mogę polecić ją każdemu fanowi Daniela Craiga.


wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
data przeczytania: 06.07.2017
ocena: 10/10
 ~*~
źródło okładki: swiatksiazki.pl

1 komentarz:

  1. Czytanie biografii idzie mi zazwyczaj dość opornie - wszystkie, na jakie dotychczas się zdecydowałam nie było zbyt porywające.
    Craiga jako aktora również bardzo lubię :)

    OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.